Strona Główna

©Zdjęcie za zgodą Akte.com.pl i autora @PhotoSchroedingerCat

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z uszkodzonego telefonu


Jeśli Twój telefon komórkowy zepsuje się lub po prostu nie możesz go dłużej używać, może być konieczne odzyskanie danych telefonu. Może to być bardzo frustrująca sytuacja, gdy Twoje urządzenie ulegnie awarii i nie ma sposobu, aby po prostu złożyć je z powrotem. Być może spędziłeś sporo na tym telefonie i wszystkie te dane zniknęły, aż do ostatniej wiadomości tekstowej. Musisz nauczyć się odzyskiwać dane z telefonu za pomocą specjalnych narzędzi programowych.

Istnieją dwa różne rodzaje odzyskiwania danych z telefonu, które możesz wypróbować. Pierwszy znany jest jako odzyskiwanie danych z telefonu miękkiego. Ta metoda działa najlepiej, jeśli możesz uzyskać dostęp do telefonu bez utraty zawartych w nim multimediów. Problem z tą metodą odzyskiwania polega na tym, że czasami tracisz wiadomości tekstowe, wpisy kalendarza, zdjęcia i inne dane w telefonie. Prawdopodobnie będziesz musiał kupić specjalny czytnik, aby odczytać te dane i przesłać je na swój komputer.

©Zdjęcie za zgodą Akte.com.pl i autora @PhotoSchroedingerCat

Uszkodzenie mechaniczne nie zawsze oznacza uszkodzenia części odpowiedzialnej za pamięć. Dobry serwis potrafi odróżnić te dwie sprawy dzięki czemu odzyskiwanie danych staje się tańsze.

©Zdjęcie za zgodą Akte.com.pl i autora @PhotoSchroedingerCat

Spękana obudowa nie zawsze oznacza braku dostępu do danych programowo. Ale możne oznaczać utrudniony odzysk. Czasem brak dostępu do systemu bez specjalistycznego sprzętu staje się nie możliwe

©Zdjęcie za zgodą Akte.com.pl i autora @PhotoSchroedingerCat

Czasem wyglądający niedziałający prawidłowo sprzęt może okazać się ciężki do odzyskania danych z powodu uszkodzeń np portu albo układów wejścia wyjścia. co powoduję zwiększenie kosztów.

Drugi główny rodzaj odzyskiwania znany jest jako odzyskiwanie danych z twardego telefonu. Ta metoda wymaga działającego komputera i możliwości połączenia z Internetem. Najpierw pobierasz oprogramowanie potrzebne do połączenia z Internetem, a następnie przełączasz telefon w tryb odzyskiwania. Gdy ten tryb jest włączony, telefon jest w zasadzie „w stanie spoczynku”, co oznacza, że ​​telefon nie będzie wykonywał żadnych losowych połączeń telefonicznych ani nie wysyłał SMS-ów ani e-maili.

Następnie połączysz się z Internetem za pomocą kabla USB. Pobierz specjalne oprogramowanie do odzyskiwania, a następnie przygotuj się do skanowania pamięci telefonu. Twój komputer lub laptop połączy się z portem USB telefonu, a następnie wykona odzyskiwanie danych za pomocą oprogramowania. Zajmie to trochę czasu, ponieważ komputer będzie musiał porównać każdy plik znaleziony w telefonie z plikami znajdującymi się na komputerze.

Istnieją dwa sposoby korzystania z tego oprogramowania w celu szybkiego odzyskania danych: jeśli chcesz odzyskać najnowszy rejestr połączeń lub jeśli chcesz po prostu odzyskać wszystkie wiadomości tekstowe. Jeśli chcesz tylko pobrać dane z samego telefonu, użyj oprogramowania, aby zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Umożliwi to telefonowi wyszukiwanie wiadomości, połączeń przychodzących i wychodzących oraz wszelkich innych danych przechowywanych w pamięci telefonu. Ten proces spowoduje również usunięcie wszystkich zapisanych danych z telefonu.

Oprogramowanie te domowe i profesjonalne

Drugą metodą odzyskiwania jest użycie oprogramowania, które zostało stworzone specjalnie do odzyskiwania usuniętych danych. Te programy działają, skanując każdy folder w telefonie, niezależnie od tego, czy został on niedawno usunięty, czy nie. Następnie przeszukują każdy folder i porównują każdy znaleziony plik z już opróżnionym. Po znalezieniu dopasowania pokażą podgląd tego, co zostanie odzyskane. Następnie wybierasz, czy chcesz zapisać ten plik, czy chcesz przywrócić cały telefon do pierwotnego stanu.

Chociaż możliwe jest samodzielne odzyskiwanie danych z telefonu, nie jest to zalecane. Nawet jeśli miałeś z tym doświadczenie w przeszłości, jest to inne doświadczenie, gdy masz do czynienia z profesjonalistą. Powód jest prosty — po prostu nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy program do odzyskiwania danych, którego używasz, jest godny zaufania. To samo dotyczy programów wolnego oprogramowania. Większość z nich to słabo napisane skrypty, które nie mają struktury i są zazwyczaj wypełnione wirusami, które mogą zniszczyć dane telefonu, a także dane osobowe.

Najlepszy program do odzyskiwania danych z telefonu jest tworzony przez profesjonalne firmy, które rozumieją, jak odzyskać dane bez niszczenia telefonu. Programy te wykorzystują najnowocześniejszą technologię, aby Twój telefon działał tak, jak wtedy, gdy był nowy, co pozwala na coś więcej niż proste odzyskiwanie danych z telefonu. Programy te są przeznaczone do współpracy z szeroką gamą telefonów, dzięki czemu można ich używać z dowolnym istniejącym urządzeniem, w tym iPhonem i iPodem.